מהשיעורים הקודמים במדריך, יש לנו אקטיביטי מעוצב ואנחנו כבר יודעים איך לפנות לקובץ הג'אווה. אנחנו יודעים גם לקשר אלמנטים, שהכנסנו לעמוד האקטיביטי, ללחיצה עליהם ופעולה בלחיצה. בשיעור מספר 4, נלמד לשלב עוד אקטיביטי חדש. נלמד איך לפתוח אותו ואיך לגשת אליו מלחיצה על אותם האלמנטים שלנו.

המשך קריאה...

אחרי שהקמנו את הפרוייקט שלנו עם קובץ XML יפה ומעוצב, עכשיו ניגש לתכנות. היום, נתחיל פרקטיקה וניגש לג'אווה עצמה ובתור התחלה - איך מקשרים בין האלמנטים ששמנו בתוך האקטיביטי לבין לחיצה עליהם והופעה של הודעה קופצת.

המשך קריאה...

בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בשימוש במכשירים סלולאריים אל מול שימוש במחשבים. גידול זה הביא ליצירת תחום חדש בבניית אתרים - אתרים מותאמים למכשירים ניידים. המאמר הבא מציג רשימה של יתרונות וחסרונות בין שתי גישות שונות: התאמת האתר לשימוש במכשירים ניידים, ובניית אפליקציה ייעודית.

המשך קריאה...

אחרי שבשיעור הקודם הבנו איך לפתוח פרוייקט חדש עם אקטיביטי ראשון כדף פתיחה, בשיעור היום, נלמד איך לגרום לו להיות יותר "חי" ולעצב אותו.

המשך קריאה...

לפני שנתחיל ליצור את האפליקציה, בשיעור המבוא הסברתי איך להתקין אימולטור שדרכו תוכלו לראות איך האפליקציה מוצגת על כל מכשירי האנדרואיד למיניהם. במידה ויש לכם מכשיר אנדרואיד, מצוין. חברו אותו למחשב, התקינו אותו דרך לוח הבקרה ובכל פעם שנריץ את האפליקציה תוכלו לראות את האפליקציה גם עליו.

המשך קריאה...

מי לא חווה את הרגע הזה בחייו שהוא יושב עם עצמו ואומר "איך לא המציאו אפליקציה כזו עדיין?". אחרי כמה שבועות והיא יוצאת לאוויר ואתם עדיין על הספה.
בשביל זה המדריך הזה קיים. בשביל זה אני כאן.
במהלך השיעורים הבאים, אסביר לכם איך לפתח את האפליקציה שתמיד חלמתם עליה – גם אם אתם חסרי מושג בתכנות ובפיתוח. המדריך הכי פשוט וקל שיש ברשת לפיתוח אנדרואיד – נמצא כאן.
המדריך מלווה בסרטוני הסברה ביוטיוב. אז בואו נצא לדרך עם התקנת התוכנה.

המשך קריאה...
CSS

גבולות בשפת CSS

לפני 6 שנים

2,002 0

שפת CSS מאפשרת שליטה חופשית בגבולות (או מסגרות) של אלמנטים במסמך. צפו בהדגמה בשביל לראות באופן ויזואלי את כל סוגי העיצובים האפשריים. גבול בשפת CSS מוגדר על ידי שלושה מאפיינים: עובי הגבול - ניתן להגדיר על ידי מספר או על ידי עובי מוגדר מראש. סוג הגבול - ניתן לבחור מתוך 8 סוגים שונים. צבע הגבול - ניתן להגדיר בשיטות שונות

המשך קריאה...
CSS

צבעים בשפת CSS

לפני 6 שנים

3,073 2

מאפיינים רבים בשפת CSS מקבלים צבעים בתור ערך. כך לדוגמה ניתן להגדיר את צבע הרקע או צבע הגבול של אלמנט מסויים. המדריך הבא מסביר איך ניתן להגדיר צבעים בשפת CSS בשש דרכים שונות.

המשך קריאה...
CSS

רקעים בשפת CSS

לפני 6 שנים

2,464 0

שפת CSS מאפשרת שליטה במאפיינים של רקעים של אלמנטים כגון צבע הרקע, תמונה, מיקום הרקע, קיבוע הרקע ועוד. המאמר הבא מכיל הסברים ודוגמאות קוד המראים כיצד ניתן להשתמש במאפיינים אלו בשביל לעצב אתר.

המשך קריאה...
CSS

סלקטורים (selectors) בשפת CSS

לפני 6 שנים

2,460 0

בשפת CSS ניתן לבחור אלמנטים במספר רב של דרכים, על פי מאפיין מסויים של האלמנט אותו רוצים לעצב. בין היתר, ניתן לבחור אלמנטים על פי סוג האלמנט, ה-id שלו, הקלאס שלו, האטריביוטים (והערך שלהם) שיש לו, ועוד ועוד. סלקטורים בשפת CSS הוא נושא חשוב מאד, לא רק בשביל שפת CSS. לדוגמה, ספריית jQuery הכתובה בשפת JavaScript משתמשת בסלקטורים של שפת CSS בשביל לבחור אלמנטים.

המשך קריאה...
CSS

הערות בשפת CSS

לפני 6 שנים

1,803 0

הערות בשפת CSS משמשות בשביל להסביר את הקוד. אותן הערות יכולות לעזור למי שכותב אותן בעתיד כשהוא יחזור לערוך את הקוד שלו וישכח למה הוא התכוון, או לאנשים אחרים שקוראים את אותו הקוד. כשמסמכי CSS מגיעים לאלפי שורות קוד, הערות הופכות להיות שימושיות.

המשך קריאה...
כללי

לולאת foreach בשפת PHP

לפני 6 שנים

1,862 0

לולאת foreach בשפת PHP משמשת למעבר (traversal) בין כל האלמנטים של מערך. אם ניקח את המערך מהדוגמה של הפרק הקודם, ניתן לפשט את הקוד בצורה הבאה:

המשך קריאה...