הכי מדוברים

בשנים האחרונות גדל האינטרנט והפך למקום עם אפשרויות עסקיות רבות. עצם העובדה שיותר מ-80% מהאנשים על פני כדור הארץ גולשים באינטרנט לפחות פעם ביום מעידה על כך שלאינטרנט יש הרבה פוטנציאל בייצור כסף... המשוואה היא פשוטה: ככל שיש יותר מבקרים, ניתן לעשות יותר כסף. אתר שמושך אליו מבקרים רבים יכול לעשות כסף מבלי למכור להם כלום. איך? אחת הדרכים הנפוצות ביותר היא הצגת פרסומות.

המשך קריאה...

בשביל להתחיל לתכנת בעזרת PHP, עלינו להתקין שרת וירטואלי. אנו עושים זאת משום ש - PHP היא שפת תיכנות צד שרת, ולפיכך היא צריכה מנגנון שיהפוך את המחשב לשרת בצורה מדומה. משום שהמחשב לא באמת הופך לשרת, שרת זה נקרא שרת וירטואלי.

המשך קריאה...

עשרת הכללים החשובים ביותר לאופטימיזציה (SEO) , שיהפכו את האתר שלכם למותאם למנועי החיפוש ובכך יישפרו את מיקומכם בתוצאות החיפוש. יישמו את הכללים הללו מהרגע הראשון של בניית אתרכם ושימו עצמכם על דרך המלך.

המשך קריאה...
PHP

טופס יצירת קשר עם PHP

לפני 9 שנים

23,637 18

בניית טופס יצירת קשר עם PHP, שתומך בהודעות בעברית ומציג למשתמשים הודעת שגיאה/הצלחה בהתאם. המאמר כולל קוד מלא ודוגמה חיה.

המשך קריאה...

מפתחי האתרים הוותיקים שביננו ודאי זוכרים את הימים בהם גילוי ותיקון תקלות CSS הצריך עבודת בלשות לא פשוטה. המעבר האינסופי בין הדפדפן לקוד ובחזרה כדי לבדוק אם שינוי כלשהו ל-CSS גרר את התוצאה הרצויה בדפדפן הפך את העבודה של בניית אתרים לתהליך ארוך ומייגע. לשמחתנו, היום אנחנו כבר לא צריכים להתמודד עם הבעיות הללו, משום שרוב הדפדפנים הפופולאריים (ספארי, כרום, פיירפוקס וכו׳) מגיעים עם ערכת כלים מובנית שנקראת ״כלי המפתחים״ (Developer Tools). ערכה זו מכילה...

המשך קריאה...

מי לא חווה את הרגע הזה בחייו שהוא יושב עם עצמו ואומר "איך לא המציאו אפליקציה כזו עדיין?". אחרי כמה שבועות והיא יוצאת לאוויר ואתם עדיין על הספה.
בשביל זה המדריך הזה קיים. בשביל זה אני כאן.
במהלך השיעורים הבאים, אסביר לכם איך לפתח את האפליקציה שתמיד חלמתם עליה – גם אם אתם חסרי מושג בתכנות ובפיתוח. המדריך הכי פשוט וקל שיש ברשת לפיתוח אנדרואיד – נמצא כאן.
המדריך מלווה בסרטוני הסברה ביוטיוב. אז בואו נצא לדרך עם התקנת התוכנה.

המשך קריאה...
Regular Expressions

ביטויים רגולריים (Regular Expressions) - הקדמה

לפני 6 שנים

7,858 7

ביטויים רגולריים הם כלי עוצמתי ועתיר אפשרויות המשמש לניתוח טקסט במגוון תחומים. בין השימושים הנפוצים של כלי זה ניתן למנות הדגשת תחביר (syntax highlighting), אימות נתונים (כפי שנעשה בטפסים דיגיטליים), חיפוש מתקדם במנועי חיפוש (אם הם תומכים בכך) ועוד ועוד. ישנן אפילו שפות תכנות המשתמשות בביטויים רגולריים כחלק מתהליך ההידור (compile) שלהם.

המשך קריאה...
Regular Expressions

ביטויים רגולריים - קבוצות תווים

לפני 5 שנים

5,791 7

עד כה ראינו איך ניתן למצוא תווים ביחס של ״אחד לאחד״, כלומר, התווים שבביטוי הותאמו לתווים שבטקסט המוזן באופן שלא מתיר מקום לווריאציות. חיפוש ״מדויק״ כזה הוא לא תמיד שימושי. מה אם נרצה לחפש מילה מסויימת שיכולה להופיע במספר צורות, כמו disk ו- disc? לשם כך קיים כלי מיוחד בשפת הביטויים הרגולריים הנקרא קבוצות תווים (character classes).

המשך קריאה...
SQL

SQL Injection - הזרקת נתונים ב- SQL

לפני 9 שנים

9,045 7

בעולם האינטרנט של היום, אין כמעט אתר שלא משתמש במסדי נתונים כדי לאחסן ולארגן את המידע שהוא מכיל. מסדי נתונים אלו מהווים את המטרה הכי גדולה של ההאקרים של ימינו, משום שהם יכולים להכיל מידע רגיש ביותר כמו פרטים אישיים ואפילו מספרים של כרטיסי אשראי וחשבונות בנק. אחת השיטות הנפוצות לפריצת מסד נתונים (והיותר פשוטות לביצוע) נקראת הזרקת נתונים (באנגלית SQL Injection).

המשך קריאה...
CSSHTMLJavaScript

יצירת לוח הכפל בעזרת JavaScript HTML ו- CSS

לפני 9 שנים

10,947 7

רציתם איי פעם ליצור טבלה או סידרה עם חוקיות מסויימת, כמו לוח שנה או לוח הכפל, אבל נאלצתם לוותר על הרעיון ברגע שהבנתם שזה ייקח לכם שנים להזין אות אות מספר מספר? לשמחתכם, ישנה עוד דרך לעשות זאת, ללא חישובים מסובכים או עבודת נמלים מייגעת. המאמר הבא יילמד אותכם איך ליצור אובייקטים חדשים בתוך מסמך HTML כמו טבלה לדוגמה, בעזרת JavaScript תוך שימוש בלולאות ועיצוב הטבלה בעזרת CSS.

המשך קריאה...
PHP

פונקציות בשפת PHP

לפני 6 שנים

6,355 7

פונקציות בשפת PHP (ולמעשה בכל שפת תכנות), נועדו בשביל לאגד מספר הוראות לכדי הוראה אחת ובכך למנוע חזרות של קטעי קוד ולאפשר כתיבה של קוד בצורה שיותר תואמת את המציאות. המאמר הבא מסביר איך ניתן להשתמש בפונקציות המובנות ואיך ליצור פונקציות מוגדרות-משתמש.

המשך קריאה...
CSS

עיצוב טופס יצירת קשר עם CSS

לפני 9 שנים

14,722 7

כאשר יוצרים טופס באתר, חשוב שהוא יהיה אטרקטיבי וימשוך את העין של הגולש בנוסף להיותו קל ונוח לשימוש. את העיצוב של הטופס אנו עושים בעזרת שפה הנקראת CSS. המאמר הבא דורש ידע בסיסי בשפה, ואם אין לכם אתם יכולים לקרוא את המאמר שלי על שפת CSS למתחילים.

המשך קריאה...