הכי מדוברים

בשנים האחרונות גדל האינטרנט והפך למקום עם אפשרויות עסקיות רבות. עצם העובדה שיותר מ-80% מהאנשים על פני כדור הארץ גולשים באינטרנט לפחות פעם ביום מעידה על כך שלאינטרנט יש הרבה פוטנציאל בייצור כסף... המשוואה היא פשוטה: ככל שיש יותר מבקרים, ניתן לעשות יותר כסף. אתר שמושך אליו מבקרים רבים יכול לעשות כסף מבלי למכור להם כלום. איך? אחת הדרכים הנפוצות ביותר היא הצגת פרסומות.

המשך קריאה...

בשביל להתחיל לתכנת בעזרת PHP, עלינו להתקין שרת וירטואלי. אנו עושים זאת משום ש - PHP היא שפת תיכנות צד שרת, ולפיכך היא צריכה מנגנון שיהפוך את המחשב לשרת בצורה מדומה. משום שהמחשב לא באמת הופך לשרת, שרת זה נקרא שרת וירטואלי.

המשך קריאה...
PHP

טופס יצירת קשר עם PHP

לפני 5 שנים

20,533 18

בניית טופס יצירת קשר עם PHP, שתומך בהודעות בעברית ומציג למשתמשים הודעת שגיאה/הצלחה בהתאם. המאמר כולל קוד מלא ודוגמה חיה.

המשך קריאה...

עשרת הכללים החשובים ביותר לאופטימיזציה (SEO) , שיהפכו את האתר שלכם למותאם למנועי החיפוש ובכך יישפרו את מיקומכם בתוצאות החיפוש. יישמו את הכללים הללו מהרגע הראשון של בניית אתרכם ושימו עצמכם על דרך המלך.

המשך קריאה...

מפתחי האתרים הוותיקים שביננו ודאי זוכרים את הימים בהם גילוי ותיקון תקלות CSS הצריך עבודת בלשות לא פשוטה. המעבר האינסופי בין הדפדפן לקוד ובחזרה כדי לבדוק אם שינוי כלשהו ל-CSS גרר את התוצאה הרצויה בדפדפן הפך את העבודה של בניית אתרים לתהליך ארוך ומייגע. לשמחתנו, היום אנחנו כבר לא צריכים להתמודד עם הבעיות הללו, משום שרוב הדפדפנים הפופולאריים (ספארי, כרום, פיירפוקס וכו׳) מגיעים עם ערכת כלים מובנית שנקראת ״כלי המפתחים״ (Developer Tools). ערכה זו מכילה...

המשך קריאה...
Regular Expressions

ביטויים רגולריים - קבוצות תווים

לפני 2 שנים

3,198 7

עד כה ראינו איך ניתן למצוא תווים ביחס של ״אחד לאחד״, כלומר, התווים שבביטוי הותאמו לתווים שבטקסט המוזן באופן שלא מתיר מקום לווריאציות. חיפוש ״מדויק״ כזה הוא לא תמיד שימושי. מה אם נרצה לחפש מילה מסויימת שיכולה להופיע במספר צורות, כמו disk ו- disc? לשם כך קיים כלי מיוחד בשפת הביטויים הרגולריים הנקרא קבוצות תווים (character classes).

המשך קריאה...
PHP

פונקציות בשפת PHP

לפני 2 שנים

4,313 7

פונקציות בשפת PHP (ולמעשה בכל שפת תכנות), נועדו בשביל לאגד מספר הוראות לכדי הוראה אחת ובכך למנוע חזרות של קטעי קוד ולאפשר כתיבה של קוד בצורה שיותר תואמת את המציאות. המאמר הבא מסביר איך ניתן להשתמש בפונקציות המובנות ואיך ליצור פונקציות מוגדרות-משתמש.

המשך קריאה...
CSS

עיצוב טופס יצירת קשר עם CSS

לפני 5 שנים

11,764 7

כאשר יוצרים טופס באתר, חשוב שהוא יהיה אטרקטיבי וימשוך את העין של הגולש בנוסף להיותו קל ונוח לשימוש. את העיצוב של הטופס אנו עושים בעזרת שפה הנקראת CSS. המאמר הבא דורש ידע בסיסי בשפה, ואם אין לכם אתם יכולים לקרוא את המאמר שלי על שפת CSS למתחילים.

המשך קריאה...
CSSHTMLJavaScript

יצירת לוח הכפל בעזרת JavaScript HTML ו- CSS

לפני 5 שנים

7,157 6

רציתם איי פעם ליצור טבלה או סידרה עם חוקיות מסויימת, כמו לוח שנה או לוח הכפל, אבל נאלצתם לוותר על הרעיון ברגע שהבנתם שזה ייקח לכם שנים להזין אות אות מספר מספר? לשמחתכם, ישנה עוד דרך לעשות זאת, ללא חישובים מסובכים או עבודת נמלים מייגעת. המאמר הבא יילמד אותכם איך ליצור אובייקטים חדשים בתוך מסמך HTML כמו טבלה לדוגמה, בעזרת JavaScript תוך שימוש בלולאות ועיצוב הטבלה בעזרת CSS.

המשך קריאה...
WordPress

ווידג'ט חיפוש ל- WordPress

לפני 4 שנים

8,941 6

כמו כל דבר אחר, גם התוסף הזה נוצר כדי לענות על צורך שנותר ללא מענה: נכון להיום, כמעט ואין תוספי חיפוש מעניינים לוורדפרס. יצרתי את התוסף הזה כדי שיהיה לי ווידג'ט חיפוש שיתאים לסגנון האתר. את הדוגמה ניתן לראות בפינה הימנית העליונה של האתר.

המשך קריאה...
PHP

תכנות בשפת PHP למתחילים

לפני 5 שנים

19,553 6

PHP הינו כלי עצמתי, נוח ושימושי ליצירת אתרי אינטרנט דינמיים ומתוחכמים. PHP הוא המקביל של Microsoft ASP רק בחינם! PHP הינה שפת תיכנות. בשימוש ב - PHP, כל הפעילויות מתבצעות על השרת. שיטת תיכנות זו נקראת תיכנות צד שרת

המשך קריאה...

כדי לבנות אתר, ראשית צריך להבין ממה מורכב אתר: מה עומד מאחורי כל התמונות, הכותרות, הפסקאות, הטבלאות, הלחצנים וכל האלמנטים המרכיבים אתר ממוצע? התשובה היא <b>קוד</b>. מאחורי הקלעים של כל אתר תמצאו שורות ארוכות של קוד הכתוב לעיתים ביותר משפת תכנות אחת ומשתלב ביחד כדי ליצור את הדף שאתם צופים בו. קוד זה אחראי על כל פרט באתר: על הצבעים, הצורות, המימדים ועוד ועוד. כן, קראתם נכון: אתר אינטרנט הוא למעשה קבוצה של מילים, המסודרות במבנה מסויים...

המשך קריאה...